Szybka nauka – zamiast przeglądać portale ucz się zwrotów

Nauka języka obcego jednym przychodzi łatwo, innym idzie, jak przysłowiowa “krew z nosa”. Dlaczego tak się dzieje? Na pewno nie chodzi o to, że jedni są urodzonymi poliglotami, a inni nie. To tylko wymówka. Zapewne dobrze o tym wiesz. Zdradzę Ci pewien sekret – osoby, którym nauka języka obcego nie przysparza kłopotów znaleźli na nią sposób. W dzisiejszym artykule podpowiem Ci, jak uczyć się języka, aby w krótkim czasie odnieść sukces i nie popaść w niepotrzebną frustrację.

Pierwszym i podstawowym krokiem jest zmiana myślenia. Jeżeli całe życie uważałeś, że nauka języka obcego nie jest dla Ciebie – jesteś w błędzie. Zacznij codziennie powtarzać sobie, że dasz radę, nauczysz się języka obcego i wyjedziesz na upragnione wakacje lub zdobędziesz pracę, którą sobie wymarzyłeś. Jeśli uda Ci się zmienić nastawienie, to pierwszy krok do sukcesu masz za sobą.

Kolejnym jest znalezienie czasu na naukę. Co ciekawe, może okazać się to o wiele prostsze, niż Ci się wydaje. Zastanów się, ile czasu w ciągu dnia spędzasz na przeglądaniu Internetu, portali społecznościowych? Kilka, kilkanaście, a może kilkadziesiąt minut? Zamień ten czas na naukę języka obcego. Siedząc u kosmetyczki, fryzjera lub w autobusie, swobodnie możesz powtarzać zwroty, które pozwolą Ci na swobodną komunikację w języku obcym.

Zastanów się, w jaki sposób do tej pory uczyłeś się słówek i zwrotów? Znalazłeś swój złoty środek? Jeśli nie – poszukaj. Zamiast powtarzać w kółko dane słowo lub zwrot, skojarz je z czymś przyjemnym albo śmiesznym. To musi być coś, co pozwoli Ci zapamiętać je do końca życia.

Pamiętaj, zamiast przeglądać przez 15 minut portale w poszukiwaniu sensacji, zajmij się nauką. Zasada jest jedna. Lepiej codziennie poświęcić kilka minut na efektywną naukę języka, niż raz w tygodniu 4 godziny na nieefektywną. Podstawą skutecznej nauki języka obcego (wiedzą o tym Ci, którzy na tym polu odnieśli sukces) jest regularność i poważne podchodzenie do rzeczy. W przeciwnym wypadku zawsze będziesz twierdził – że nauka języka obcego nie jest dla Ciebie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *