Odwiedź Cambridge – zostań poliglotą

Nie samą nauką człowiek żyje. Okoliczności, w jakich zdobywamy wiedzę też nie są bez znaczenia. Cambridge to idealne miejsce do połączenia pożytecznego z przyjemnym. Kursy językowe w tym mieście z pewnością zapiszą się w naszej pamięci na długo. Miasto leży nad malowniczą rzeką Cam i słynie przede wszystkim z jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów. Mimo że to przede wszystkim przemysłowe miasto, to nuda nad rzeką Cam nam nie grozi.

Słówka, słówka, słówka…

Powtarzanie słówek może być dużo bardziej skuteczne i przyjemne, jeżeli połączymy je ze zwiedzaniem tego interesującego miasta. Miejsc, w które warto się wybrać jest w mieście sporo. W piękną pogodę można powtarzać słówka siedząc na ławce lub spacerując alejkami któregoś z kilku wartych odwiedzenia parków lub ogrodów. Do najpiękniejszych zalicza się ogród botaniczny okalający uniwersytet w Cambridge, w którym można zobaczyć rośliny z całego świata, a przede wszystkim się zrelaksować.

Kursy językowe w pięknych okolicznościach przyrody

Gdy mamy ochotę na bliski kontakt z naturą warto wybrać się na spływ gondolą po rzece Cam, podziwiając po drodze wiele zabytkowych budynków. Kulturalny człowiek, a przecież tacy są uczący się języków obcych, nie przegapi żadnej okazji, by odwiedzić muzea i inne przybytki sztuki. Fitzwilliam Museum cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, a w swoich zbiorach ma wiele dzieł sztuki, również starożytnej. Gdy już nasycimy ducha, czas oddać się bardziej przyziemnym rozrywkom.

Angielski i adrenalina

Odwiedzając Flight Studio możemy usiąść za sterami Boeinga i bez żadnego przygotowania zostać jego pilotem. A jest to możliwe dzięki symulatorom lotu, które fundują nam bardzo realistyczne przeżycia. Emocji sportowych, nie mniejszych od tych podniebnych, możemy doświadczyć na miejscowym stadionie, gdzie odbywa się wiele meczów piłkarskich. Wyjazdowe kursy językowe to najlepszy sposób na szybką naukę angielskiego, ale też okazja do pogłębienia swojej wiedzy o świecie i zdobycie nowych doświadczeń. Więcej informacji o Cambridge znajdziesz na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/cambridge/.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *