New York, New York!

Zaczynając przygodę z nauką języka angielskiego, powinniśmy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – czy chcemy mówić w dialekcie brytyjskim czy amerykańskim? Różnic pomiędzy nimi jest naprawdę sporo – zaczynając od gramatyki, przez słownictwo aż po wymowę. Jeżeli więc chcemy mówić jak Clint Eastwood czy Angelina Jolie – odwiedźmy Nowy Jork. Osoby, które już posługują się językiem angielskim podczas takiego wyjazdu poznają różnice pomiędzy tymi dwoma dialektami, co pozwoli im uniknąć pomyłek i gaf.

Poznaj różnice

Warto wiedzieć, kiedy wybieramy się do „cinema”, a kiedy do „movie”, kiedy ciężką pracę nazwiemy labor, a kiedy labour. Amerykański angielski może się podobać, jest bezpretensjonalny i nonszalancki, jak sami Amerykanie. Nigdzie nie nauczymy się go lepiej, jak w Nowym Jorku. Kursy językowe w tym mieście to może być przygoda życia. Nowy Jork zachwyca różnorodnością kulturową, architekturą i ofertą kulturalną.

Kursy językowe i moc atrakcji

W tym mieście, które nigdy nie śpi, po prostu nie można się nudzić! Na spacer koniecznie trzeba wybrać się do Central Parku, gdzie na ponad 340 hektarach mieszczą się nie tylko alejki, ale też szlaki konne, jeziora i stawy, lodowiska, a także ogród zoologiczny i prawdziwy las. Park, jak całe miasto tętni życiem – można tam spotkać wielu biegaczy i rowerzystów. Jest tam też warte odwiedzenia Metropolitan Museum of Art i Strawberry Fields – obszar utworzony na cześć Johna Lennona.

Selfie ze Statuą

Przedeptując nowojorskie ścieżki koniecznie trzeba udać się w okolice Empire State Building, wieżowiec, który jest symbolem miasta, a nawet całego kraju. Przez wiele lat był najwyższym budynkiem Nowego Jorku, a tytuł ten odzyskał po tym, jak runęły wieże WTC. Z pobytu w Wielkim Jabłku nie można również wrócić bez selfie ze Statuą Wolności, która stoi na wyspie Liberty Island od XIX wieku. W Nowym Jorku można się zakochać i… znaleźć wiele okazji do szlifowania swojego american english.

Szukasz kursów językowych w USA? Zajrzyj koniecznie na https://www.jpedukacja.pl/.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *